Infolinia

Pon-Pt (8:00-16:00)

33 4 989 874

Jakie światło do czytania?
Jakie światło do czytania?

Czytanie to prawdziwa przyjemność, szczególnie, kiedy pod ręką mamy książki ulubionych pisarzy. Przyjemność z czytania to jednak nie sama treść i możliwość obcowania z autorem, ale też okoliczności w jakich czytamy. Światło do czytania jest niezwykle ważne, aby chwila przyjemności z książką w ręku była wyjątkowa. Jak wybrać dobrą lampkę do czytania? Czy istotne jest, jaka barwa światła do czytania zostanie przez nas wybrana?

czytaj całość »
Jak rozmieścić halogeny w kuchni?
Jak rozmieścić halogeny w kuchni?

Odpowiednio dobrane i rozmieszczone oświetlenie w kuchni wpłynie przede wszystkim na wygodę użytkowania tego pomieszczenia, ale również na jego odbiór wizualny. Współcześnie producenci i architekci podsuwają nam wiele propozycji na rozmieszczenie halogenów w kuchni – z pewnością pomogą nam one wybrać te, które odpowiada nam najbardziej. Czy halogeny w kuchni na suficie to dobre rozwiązanie? Co proponują producenci?

czytaj całość »
Montaż oświetlenia LED w suficie podwieszanym
Montaż oświetlenia LED w suficie podwieszanym

Chcąc mieszkać komfortowo i wygodnie pragniemy otaczać się wysokiej klasy meblami, dopasowanymi nie tylko do naszych potrzeb, ale i aktualnych trendów. Warto mieć na uwadze, że tak samo ważne jak meble i dodatki istotne jest oświetlenie. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na światło w domu jest montaż oświetlenia w suficie podwieszanym. Czy wiesz, jak zamontować LEDy w suficie podwieszanym? Czy lampki LED w suficie podwieszanym powinny być odpowiednio dobrane?

czytaj całość »
Jakie oświetlenie do łazienki nad lustro?
Jakie oświetlenie do łazienki nad lustro?

Łazienka ma być miejscem, w którym czujemy się komfortowo i bezpiecznie – nie przeszkadza to również temu, aby przestrzeń ta była estetyczna i codziennie cieszyła nasze oczy. Kluczem do stworzenia pięknego wnętrza są nie tylko kafle czy elementy wyposażenia, ale i oświetlenie. Jakie oświetlenie do łazienki nad lustro wybrać? Czy oświetlenie nad lustrem w łazience jest istotne? Jakie oświetlenie do lustra łazienkowego wybrać?

czytaj całość »
Lampy na skośny sufit
Lampy na skośny sufit

Skosy na sufitach nie są już dzisiaj wyłącznie domeną strychów w domach jednorodzinnych. Na poddaszach w blokach czy w domach często urządzamy dodatkowe sypialnie, biura czy nawet pokoje dla gości. Odpowiednio zaaranżowane poddasze stanie się świetnym miejscem wypoczynkowym, o ile tylko wybierzemy dopasowane lampy na skośny sufit. Na szczęście dzisiaj producenci proponują nam wiele ciekawych propozycji. Oświetlenie skośnego sufitu jeszcze nigdy nie było tak proste!

czytaj całość »
Jak dobrze oświetlić niskie pomieszczenie?
Jak dobrze oświetlić niskie pomieszczenie?

Niskie pomieszczenia to domena przede wszystkim nowoczesnych mieszkań blokowych, ale też wnętrz, gdzie zastosowano podwieszany sufit. Estetyczne rozwiązanie zmniejsza kubaturę pomieszczenia i sprawia, że staje się ono optycznie i realnie mniejsze, jednak często jest niezbędne, aby ukryć nierówności oryginalnego sufitu. Jak dobrze oświetlić niskie pomieszczenie, aby podkreślić jego urok? Czy oświetlenie niskich pomieszczeń jest trudne? Jakie oświetlenie do niskich pomieszczeń wybrać, aby stworzyć komfortowe wnętrze?

czytaj całość »
Jakie oświetlenie do kuchni?
Jakie oświetlenie do kuchni?

Aranżując wymarzoną kuchnię powinniśmy skupić się nie tylko na modnych meblach i dodatkach, ale też na oświetleniu, aby móc wygodnie przygotowywać posiłki również po zmroku. Jakie oświetlenie do kuchni okaże się najlepsze? Jakie lampy do kuchni wybrać, aby mieć pewność równomiernego oświetlenia pomieszczenia? Czy światło w kuchni powinno być punktowe czy kierunkowe?

czytaj całość »
Jak podłączyć taśmę LED?
Jak podłączyć taśmę LED?

Wśród licznych metod na oświetlenie salonów, kuchni czy łazienek taśmy LED wiodą prym – są one chętnie wybierane przez kupujących nie tylko przez wzgląd na wysoką energooszczędność, ale również dlatego, że mogą one całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia. Podłączenie taśmy LED nie wymaga specjalnych umiejętności – warto jednak dokładnie przemyśleć jej ułożenie i zastosowanie.

czytaj całość »
Światło w sypialni
Światło w sypialni

Odpowiednio zaaranżowana i zaprojektowana sypialnia jest nie tylko miejscem, gdzie śpimy – poprzez światło i dodatki możemy stworzyć w niej przestrzeń, która będzie dla nas przede wszystkim strefą komfortu i relaksu. Jakie oświetlenie do sypialni wybrać, aby miejsce to sprzyjało relaksowi? Jakie lampy do sypialni sprawdzą się najlepiej? Jaki żyrandol do sypialni nada pomieszczeniu charakteru?

czytaj całość »
Prawidłowe oświetlenie miejsca pracy przy komputerze
Prawidłowe oświetlenie miejsca pracy przy komputerze

W ostatnim czasie coraz więcej firm decyduje się na to, aby pracownicy mieli możliwość pracy zdalnej, z domu. Rozwiązanie to ma wiele korzyści – możliwe jest zmniejszenie nakładów finansowych na wynajem powierzchni biurowej, ale też wykazano, że praca z domu może być znacznie bardziej efektywna niż w przypadku pracy w biurze, co wiąże się z dojazdami, zmęczeniem, frustracją. Aby jednak móc wygodnie pracować w domu konieczne jest prawidłowe oświetlenie miejsca pracy przy komputerze. Jakie światło do pracy przy komputerze wybrać? I jaka barwa światła do pracy przy komputerze okaże się najlepsza?

czytaj całość »
Jak działa ściemniacz światła?
Jak działa ściemniacz światła?

O domach inteligentnych mówi się dzisiaj coraz więcej – wnętrza takie wspierają nasz komfort, pozwalają na dopasowanie danych parametrów domu do naszych chwilowych potrzeb. Jednym z chętniej stosowanych rozwiązań jest ściemnianie oświetlenia. Jaka jest zasada działania ściemniacza? Czy takie rozwiązanie możemy zastosować w swoich domach, bez konieczności wykorzystywania modułów domów inteligentnych? Jakie żarówki do ściemniacza będą najlepsze?

czytaj całość »
Oświetlenie nad drzwiami wejściowymi
Oświetlenie nad drzwiami wejściowymi

Wejście frontowe do naszego domu jest wizytówką nas samych – powinniśmy dokładnie przemyśleć nie tylko wybór samych drzwi, ale również oświetlenie wejścia do domu, kierujmy się estetyką, ale i funkcjonalnością. Szeroki wybór elementów oświetleniowych sprawia, że oświetlenie drzwi zewnętrznych jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek. Jakie rozwiązania proponują nam producenci?

czytaj całość »
Oświetlenie na poddaszu
Oświetlenie na poddaszu

Poddasze w domu czy w mieszkaniu w bloku możemy wykorzystać na wiele sposobów – już dawno poddasze przestało być wyłącznie miejscem przechowywania okazjonalnie wykorzystywanych przedmiotów. Dzisiaj poddasza mogą zmienić się w sypialnie, osobne pokoje czy też miejsca pracy – wszystko zależy od naszych potrzeb. Chcąc wykorzystać funkcjonalnie tę przestrzeń musimy zadać sobie pytanie: jakie oświetlenie skosów poddasza wybrać? Czy wiemy, jak oświetlić pokoje na poddaszu?

czytaj całość »
Jak oświetlić schody?
Jak oświetlić schody?

Eleganckie schody w naszych domach czy w mieszkaniach to dzisiaj nie tylko funkcjonalny dodatek, ale też element, który często chcemy eksponować i podkreślać. Światła przy schodach to najlepszy sposób na to, aby skierować wzrok gości na eleganckie schody, ale też metoda na zwiększenie bezpieczeństwa poruszania się po domu. Jakie oświetlenie schodów drewnianych wybrać? Czy lampy na schody w domu to dobre rozwiązanie?

czytaj całość »
Jak podświetlić ścianę z cegły?
Jak podświetlić ścianę z cegły?

Ściany z cegły do niedawna kojarzyły nam się wyłącznie z obejściem domu, jednak dzisiaj tego rodzaju rozwiązania… pojawiają się także w naszych domowych wnętrzach. Urządzając mieszkanie czy dom w stylu industrialnym czy minimalistycznym warto wykorzystać ten trend i zestawić ścianę ceglaną z gładkimi ścianami dookoła. Jakie oświetlenie ściany z cegieł wybrać? Czy oświetlenie LED ściany z cegły to dobry pomysł?

czytaj całość »
Jak rozmieścić oświetlenie w małej łazience?
Jak rozmieścić oświetlenie w małej łazience?

Łazienka ma być przestrzenią i pomieszczeniem, gdzie możemy się rozluźnić, poczuć swobodnie, odprężyć się. Od jej odpowiedniego wyposażenia i zaaranżowania zależy nasze dobre samopoczucie. Prawidłowo zaprojektowana łazienka będzie nie tylko cieszyć nasze oczy każdego dnia – pozwoli również na precyzyjne wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych. Jakie oświetlenie w małej łazience sprawdzi się najlepiej? Jakie oświetlenie lustra w małej łazience wybrać? Czy oświetlenie sufitowe w małej łazience to dobra opcja?

czytaj całość »
Jaka latarka LED najlepsza?
Jaka latarka LED najlepsza?

Niewielka i poręczna latarka LED powinna znaleźć się w każdym domu, mieszkaniu czy w biurze. Przydaje się ona nie tylko w przypadku braków w dostawach prądu, ale też po zmroku, z miejscach słabo oświetlonych. Latarki LED warto mieć również w samochodzie, jako uzupełnienie podstawowego wyposażenia kierowcy. Szukając idealnej latarki musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: jaka latarka LED okaże się najlepsza? Nowoczesna latarka LED – ile lumenów powinna mieć?

czytaj całość »
Jak oświetlić salon?
Jak oświetlić salon?

Salon czy pokoje dzienne są przestrzenią, gdzie odpoczywamy, relaksujemy się, szukamy rozrywki czy spędzamy czas z bliskimi. Ważne jest zaaranżowanie tych pomieszczeń w taki sposób, aby były dla nas komfortowe i wygodne. Elementem niezwykle ważnym podczas takiej aranżacji jest oświetlenie. Jak oświetlić salon? Ile i jakie lampy do salonu sprawdzą się najlepiej?

czytaj całość »
Jak rozmieścić oświetlenie punktowe?
Jak rozmieścić oświetlenie punktowe?

Oświetlenie w naszych domach czy mieszkaniach odgrywa niebagatelną rolę: odpowiednio dobrane i rozmieszczone wyeksponuje piękno pomieszczenia, źle zaprojektowanie sprawi, że znacząco zmniejszy się nasz komfort życia. Szukając idealnego źródła światła często wybieramy oświetlenie punktowe – jak gęsto je rozmieszczać? I czy wiemy, jakie oświetlenie punktowe okaże się najlepsze? Co ile oświetlenie punktowe powinno być ustawione w danym pomieszczeniu?

czytaj całość »
Jakie oświetlenie do łazienki - ciepłe czy zimne?
Jakie oświetlenie do łazienki - ciepłe czy zimne?

Łazienka to dzisiaj już nie tylko przestrzeń do wykonywania niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych – to miejsce, które może stać się naszym domowym SPA i przestrzenią, gdzie realnie odpoczywamy. Chcąc stworzyć ciekawą aranżację skupiamy się zazwyczaj na meblach i dodatkach - nie zapominajmy o świetleniu! Jakie wybrać oświetlenie łazienki – zimne czy ciepłe? Jakie wybrać oświetlenie łazienki z oknem a jakie oświetlenie łazienki bez okna?

czytaj całość »
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl