Infolinia

Pon-Pt (8:00-16:00)

tel. 785 994 961

Żarówki LED czy energooszczędne?
Żarówki LED czy energooszczędne?

Żarówki LED czy energooszczędne?

Jeszcze do niedawna pytanie co wybrać: żarówki LED czy energooszczędne, było często zadawane, nie tylko w naszych domach, ale i biurach, firmach. Dzisiaj, mając do dyspozycji nowoczesne technologie, wybór wydaje się być oczywisty. Mimo tego jednak warto przyjrzeć się różnicom i dowiedzieć się, czym różnią się żarówki LED a energooszczędne oraz które żarówki są najbardziej energooszczędne. Kupując nowoczesne żarówki LEC wiele osób zadaje sobie pytanie: czy żarówki LED są energooszczędne?

Żarówki LED a energooszczędne – czym się różnią?

Szeroka dostępność żarówek LED oraz ich atrakcyjna cena sprawia, że dzisiaj są to jedne z najchętniej wybieranych produktów na rynku – nie ma więc potrzeby zastanawia się, które żarówki są najbardziej energooszczędne. Nie zawsze jednak tak było. W ostatnich dekadach nastąpiła spora zmiana w kwestii wyboru oświetlenia domowego, ale zmiana ta była powolna i dla wielu – trudna do zaakceptowania. Kilkanaście lat temu to właśnie żarówki energooszczędne uznawane były za najlepsze – zarówno dla nas samych, jak i dla domowych rachunków. Żarówki takie miały wiele zalet: w czasach ich największej popularności, kiedy alternatywą były klasyczne szklane żarówki, faktycznie dawały one nie tylko sporą oszczędność samej energii, ale też nie wymagały tak częstej wymiany. Ich zaletą było również to, że mogły one emitować inną barwę światła niż to emitowane przez szklane żarówki. Musimy jednak wiedzieć, że różnice dzielące dzisiaj żarówki LED a energooszczędne są olbrzymie. Pojawia się również pytanie: które żarówki są najbardziej energooszczędne?

Czy żarówki LED są energooszczędne?

Żarówki LED są dzisiaj jednymi z nowocześniejszych na rynku – ich wnętrze wypełniają diody połączone ze sobą. Pojedynczy LED nie daje wiele światła, jednak ich skupisko skutecznie rozświetli całe pomieszczenie! Czy żarówki LED są energooszczędne? Zdecydowanie tak – straty podczas przetwarzania prądu są niewielkie, dzięki czemu udaje się zmniejszyć pobór prądu nawet o 80-90%! Poza pytaniem, czy żarówki LED są energooszczędne często pada pytanie o żywotność. I tu kolejne zaskoczenie – żarówka LED posiada średnią żywotność ok. 50000h, i to przy jednolitym strumieniu światła.

Które żarówki są najbardziej energooszczędne?

Nie ma wątpliwości, że zestawiając ze sobą żarówki LED a energooszczędne to te pierwsze okazują się znacznie lepsze. Żarówki LED wyprzedzają klasyczne żarówki energooszczędne przede wszystkim technologicznie – żarówki LED emitują światło w wybranej przez użytkownika barwie (ciepła, neutralna, chłodna), do ich tworzenia nie wykorzystuje się toksycznych substancji takich jak rtęć – są więc bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Warto wiedzieć, że żarówki energooszczędne wytwarzały szkodliwe dla naszego zdrowia promieniowanie UV – w przypadku żarówek LED problem ten nie istnieje. Żarówki LED mogą być również elementem wyposażenia domu inteligentnego (ze względu na możliwość ich ściemniania) – to ciekawa opcja dla osób ceniących nowoczesne technologie.

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl